Już za tydzień „I Turniej Pankowskich Ulic o Puchar Wójta Gminy Panki”. 08 marzec 2013

W niedzielę 17 marca 2013 kolejne święto futsalu w pankowskiej hali. Jeszcze jest czas, by przygotować kondycję i poprawić umiejętności strzeleckie przed przyszłotygodniowym festiwalem bramek...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„I Turniej Pankowskich Ulic o Puchar Wójta Gminy Panki” - czym ma być ten turniej doskonale wyjaśnił na facebooku jego pomysłodawca Grzegorz "Kemo" Kemuś. Ja ze swej strony pozwoliłem sobie dołożyć kilka słów komentarza, a resztę prawie bez zmian bezczelnie skopiować ;)

 

Grzegorz Kemuś

 

Kiedyś podobne turnieje odbywały się dorocznie tyle, że z okazji Świąt Wielkiej Nocy i zamiast piłki używało się wiader, hydronetek, napełnionych wodą balonów i innych wodonośnych środków przymusu bezpośredniego :)

W lany poniedziałek pankowski "Pekin" kolegom z innych ulic i miejscowości lał wszystkim (za kołnierz) po wiadrze wody, a co bardziej opornych uczył w błyskawicznym kursie pływania należnego respektu dla ludzi z osiedla :). Nie jestem do końca przekonany czy ktoś z młodzieży naszą dominację jeszcze pamięta. Obiecuję jednakże, że postaram się (jako jeden z uczestników turnieju) wraz z moimi kolegami z zespołu żeby "Pekin" z pozostałymi ulicami tworzącymi z nami "bandę czworga", przypomniał kto rządzi na podwórku;).

 

Swoją drogą tradycja lania wody w wielkanocny poniedziałek trochę nam podupadła, a szkoda, bo krzywda się nikomu nie działa, a radości (i sprzątania) było sporo... Cóż, lanie wody pozostawmy zatem doskonale wprawionym w owej dziedzinie politykom, sami zajmijmy się przygotowaniem kondycji i humoru na Turniej.

 

Wracając do meritum, impreza potrwa prawie cały dzień warto więc urządzić sobie mały piknik i zajrzeć na halę w większym gronie znajomych, przyjaciół czy rodziny. Na pewno można liczyć na sporą porcję adrenaliny, atrakcji i niezłej zabawy połączonej z gorączką zwycięstwa. Wszystkie mecze będą przeze mnie nagrywane w HD, a później zamieszczone w sieci jak również dostępne na płytach dla zainteresowanych. Obiecuję również, że cała impreza będzie miała oprawę fotograficzną, a co lepsze zdjęcia zostaną upublicznione ;P. Przy Waszej akceptacji lub całkowitym jej braku - dodam, by nie było wątpliwości, że moja determinacja jest 100 procentowa - podobnie jak przygotowanie psychiczne i kondycyjne do zawodów całej drużyny, w której będę miał przyjemność zagrać:)

 

Wierzę, że zajdziemy daleko, zresztą zobaczymy, pewne jest natomiast, że cała nasza drużyna będzie miała pamiątkowe koszulki z okazji Turnieju, a jeśli pomysł koszulek się przyjmie, to różne ich wzory z motywem przewodnim, jakim jest i będzie promowanie Panek, będziemy sprzedawali lub wręczali (przy współudziale włodarzy i lokalnych sponsorów) wszystkim chętnym, by nosić ze sobą reklamę dobrej zabawy i pomysłu na spędzenie czasu.

W tym miejscu przypomnę, że już wkrótce kolejna odsłona Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, a w wakacje następne, czwarte już Pankowisko, dla którego również wykonamy pamiątkowe koszulki, żeby o doskonałej imprezie pamięć trwała cały rock, do kolejnej jego edycji...

Jak wszyscy wiecie dzieje się u nas sporo i będzie się działo jeszcze więcej, bo chętnych do dobrej zabawy u nas nie brakuje, pomysły nie leżą odłogiem, a porównując Panki do gmin ościennych wiadomo już dlaczego jesteśmy w centrum mapy, a nie na uboczu ;P.

Być może również uda się wydać jakiś pamiątkowy album z tej okazji? Zobaczymy, póki co zapraszam do lektury zasad i reszty zagadnień związanych z organizacją zawodów.

 

Oficjalny plakat turnieju.

 

ZASADY

 

W turnieju halowej piłki nożnej ma wziąć udział 8 drużyn, do których zawodnicy będą przypisani na podstawie miejsca zamieszkania.


Zespoły będą podzielone na dwie grupy.

Mecze będą trwać 15 minut (bez przerwy).

W turnieju może wziąć udział każdy ochotnik. Swój akces do gry proszę zgłaszać w komentarzach na facebooku.

Ekipy biorące udział

- PEKIN (1.maja, Leśna, Żerdzina, Jaciska)
- POROZUMIENIE CENTRUM (Częstochowska, Nadrzeczna, Staszica, Tysiąclecia)
- GÓRNICZA
- PÓŁNOCNA GWIAZDA PANEK (Zielona, Powstańców Śl., Zwierzyniecka)
- JANIKI I PRZYJACIELE (Janiki, Aleksandrów, Pacanów)
- KONIECZKI
- PRASZCZYKI
- KAWKI

TERMIN: 17. marca 2013 r. | niedziela
MIEJSCE: Hala w Pankach
TIMING: od 9:30 do 16:00

Poza tym, będzie tak zwane wpisowe (15 zł od zawodnika), z którego dochód przeznaczony będzie na Klub Sportowy Panki, a za to dostaniemy od KS’u stroje i ciepły posiłek na turniej.

NAGRODY


Mimo, że to dopiero pierwszy turniej, to będzie o co grać!
Specjalne puchary dla zdobywców pierwszych trzech miejsc ufundowali:

Wójt Gminy Panki – Bogdan Praski,
Dyrektor GOKiS – Stanisław Wrzesiński,
Prezes Klubu Sportowego Panki – Stanisław Krzemiński.
Indywidualny upominek dla króla strzelców pochodzić będzie od Adriana Tomczyka.

 

 

Prowadzący imprezę Stanisław Wrzesiński.

 

 

Opracowanie i zdjęcia:

Jarosław Brzęczek.

Współpraca:

Grzegorz Kemuś (materiały z fanpage Turnieju)

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Dodany przez: Jarosław Brzęczek
Kalendarium wydarzeń
Przydatne linki