Nie zapominajmy o Darku (Doboszu) 08 marzec 2013

Nie zapominajmy o Darku, aktywnym zawodniku i trenerze wielu drużyn z powiatu kłobuckiego.

W ubiegłą sobotę 2 marca w hali sportowej przy gimnazjum w Pankach odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej ku pamięci Dariusza Dobosza, który grał i trenował między innymi KS Panki, Olimpię Truskolasy, Piasta Lubojna, Huragan Jezioro, Lotnika Kościelec, Liswartę Krzepice i drużyny młodzieżowe Rakowa Częstochowa

Plakat promujący Turniej.

Przypomnę, że Darek Dobosz zginął tragicznie przed dwoma laty przygnieciony wybuchem pieca CO w swoim domu w Kostrzynie.

Pamięć o zmarłym koledze jest w Pankach ciągle żywa, a o jego talencie piłkarskim przypomina nam jego najważniejszy wychowanek, syn Sebastian, który reprezentował Fa-Metal z nr 4 na koszulce. Na trybunach zgromadziło się wielu kibiców, była również obecna żona tragicznie zmarłego, Beata.

Sebastian Dobosz i Maciej Furmanek.

W tegorocznej odsłonie turnieju wzięły udział cztery zespoły, które w swoich szeregach zgromadziły wielu kolegów, przyjaciół i działaczy sportowych, znajomych Darka z czasów zawodniczej i trenerskiej kariery.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Fa-Metal 2013 Częstochowa
2. Przyjaciele Dariusza Dobosza
3. Podokręg Częstochowa
4. Fa-Metal 2010 Częstochowa

Najlepszy piłkarzem turnieju wybrano Sebastiana Dobosza.

Opracowanie i zdjęcia:

Jarosław Brzęczek